VÁPENNÝ NÁBYTOK

Náš nábytok vyrobený z vápenného dreva

Jedným z najlepších spôsobov, ako vyzdvihnúť kresbu kusu nábytku, je bezpochyby vápnenie povrchu. Vápnením dreva sa dosiahne obzvlášť zreteľný rozdiel medzi svetlými a tmavými plochami povrchu a dokonale sa zvýraznia jednotlivé vlastnosti dreva ako kresba, hrče a farebné prechody. Biela kriedová farba alebo vosk na drevo sa absorbujú otvorenými pórmi a valčekmi, pričom sa z hladkých povrchov opäť odstráni. To vytvára charakteristický vzhľad, ktorý často dodáva kusom nábytku skvelý shabby chic dizajn.

 

Takto sa starejte a čistite svoj biely nábytok

Každodenné čistenie vášho dreveného nábytku nie je žiadny problém!

 

  • Hrubé nečistoty, ako sú omrvinky, sa dajú jednoducho utrieť vlhkou handričkou.
  • Ak sa rozliali tekutiny, mali by ste ich čo najrýchlejšie utrieť a potom postihnuté miesto opäť utrieť do sucha handrou, aby drevo od tekutiny nenapučalo.

     

Aby si obielený povrch dlho zachoval svoju charakteristickú farebnú štruktúru, môžete obielený nábytok pravidelne ošetrovať. Ak drevo ešte nebolo dodatočne utesnené, je vhodné stôl alebo príborník každých pár mesiacov ošetriť olejom. Optimálne tak ochránite patinu vápna a zároveň utesníte svoj nábytok pred nečistotami.

 

Pomôžte obielenému drevu získať nový lesk

 

Ak sa vápnenie dreva čiastočne uvoľní, nie je dôvod na paniku, miesto ošetríte pomerne jednoducho. V špecializovaných predajniach nájdete vápno, ktoré môžete použiť na osvieženie miest, kde sa odlupovala patina. Tu jednoducho postupujte podľa pokynov na obale. Často je vhodné drevo trochu prebrúsiť, aby vápno lepšie absorbovalo zdrsnené drevo. Po dobrom zaschnutí v chlade môžete naniesť ochrannú vrstvu oleja.

 

 

FILTER
Cena

Yourhome.sk na Pricemania.sk – Porovnanie cien Yourhome.sk na biano.sk