MAHAGÓNOVÉ DREVO

Celosvetovo obľúbené: Mahagónový nábytok je považovaný za obzvlášť elegantný a kvalitný

Už samotný názov dreva vyvoláva obrazy elegantne obložených jácht, lesklých prístrojových dosiek áut a nádherného nábytku. Mahagón je považovaný za jedno z najušľachtilejších a najcennejších tropických drevín a po stáročia je oceňovaný pri výrobe nábytku pre svoju intenzívnu farbu a mnohé pozitívne vlastnosti. Čo veľa ľudí nevie: Termín „mahagón“ zahŕňa rôzne rody, ktoré sa môžu veľmi líšiť farbou a zrnitosťou. Všetky však majú jedno spoločné; a to citeľne vysoká odolnosť proti hubám a hmyzu, ako aj rozmerová stálosť dreva.

 

Mahagónový nábytok – na prvý pohľad to najdôležitejšie

Pôvod: Takzvaný „skutočný mahagón“ rastie v americkom regióne a iné druhy mahagónu rastú v Západnej Indii a Afrike. Najväčšie pestovanie mahagónového dreva dnes prebieha v tropických pralesoch Brazílie. Názov dreva je odvodený aj od oblasti, kde sa stromy pestujú – takže pôvod „brazílskeho mahagónu“ je rýchlo objavený.

 

Farba: Vzácne drevo zaujme rôznymi farebnými prechodmi od tmavo červenohnedej až po červenohnedú. Zrno sa líši v závislosti od pôvodu stromu od plamienok, škvrnitých, žilkovaných alebo jednoducho pruhovaných.

Zvláštnosť:  Tvrdé vzácne drevo má mimoriadne vysokú odolnosť proti hubám a škodcom. Keďže sa takmer nedeformuje, a ak sa krúti, tak veľmi rovnomerne, mahagón je ideálny na výrobu nábytku. Vďaka vysokej odolnosti je obľúbený aj záhradný nábytok z mahagónu.

 

Správna starostlivosť o váš nábytok z mahagónového dreva

Pre zachovanie hodvábneho lesku mahagónového dreva by ste ho mali pravidelne ošetrovať transparentným prípravkom na drevo. Ak je nábytok z mahagónového dreva použitý v exteriéri a nie je opatrený vhodnou povrchovou úpravou, drevo rýchlo zošedne a stratí svoju sýtu, červenohnedú farbu, pre ktorú je mahagón tak známy. Drevo je navyše náchylné na UV žiarenie a pri pravidelnom ošetrovaní výrazne tmavne.

 

FILTER
Cena

Yourhome.sk na Pricemania.sk – Porovnanie cien Yourhome.sk na biano.sk