MANGOVÉ DREVO

Jedinečný nábytok vyrobený z mangového dreva

Trend mangového dreva ešte nie je taký starý, no tropické drevo si v súčasnosti nachádza svoje miesto v čoraz väčšom množstve zariadení. Drevo má pomerne zdržanlivú, stredne hnedú farbu, no pri bližšom pohľade zaujme živou kresbou, vďaka ktorej je povrch dreva obzvlášť zaujímavý. Zrnitosť exotického dreva vyzerá nádherne trojrozmerne, najmä na ošetrenom nábytku, ktorý bol lakovaný, glazovaný alebo olejovaný. K dnešnému dňu je známych viac ako 2 500 druhov mangovníkov, mnohé dorastajú do výšky 45 metrov a môžu sa dožiť niekoľko stoviek rokov. Všetky stromy, z ktorých sa vyrába nábytok z mangového dreva, však pochádzajú z lesníctva, ktoré spája pestovanie ovocia a ťažbu dreva. Z vysušeného dreva sa potom vytvorí osobitý nábytok z masívu, ktorý nájdete v našom obchode. Jednou z výhod mangového dreva je, že je relatívne ľahké a napriek tomu má veľmi vysokú hustotu, takže nábytok je veľmi odolný a stabilný.

 

Nábytok z mangového dreva – na prvý pohľad to najdôležitejšie

Pôvod: Mango strom má svoj domov v Indii, ale v súčasnosti ho možno nájsť takmer vo všetkých krajinách na rovníku. Stromy vysadené na plantážach sa využívajú predovšetkým na produkciu ovocia. Strom produkuje dostatok ovocia na približne 10 - 15 rokov. Následne sa vyrúbe, výsledná surovina sa vysuší a spracuje na nábytok.

 

Farba: Mangové drevo má svetlo hnedú farbu, ktorá sa niekedy mení na sivožltú a má vzrušujúce farebné a vzorové prechody. Zdrsnený povrch alebo sivá povrchová úprava dokonale ladí aj s nábytkom z mangového dreva, ktorý má trochu industriálny dizajn.

 

Zvláštnosť:  Mangové drevo bývalo len vedľajším produktom – plantáže sa zaoberali predovšetkým získavaním sladkých plodov. Až v posledných rokoch môže mangové drevo sláviť svoj triumf v nábytkárskom priemysle na celom svete. Našťastie, pretože nábytok vyrobený z mangového dreva má svoje nezameniteľné čaro!

 

To znamená, že váš nábytok z mangového dreva zostane krásny po dlhú dobu

Ako mnoho tropických drevín, aj mangové drevo potrebuje určitú úroveň vlhkosti, aby sa zabránilo praskaniu. Váš nový nábytok z mangového dreva by však nemal prísť do kontaktu s príliš veľkým množstvom vody. Na ošetrovanie a čistenie nečistôt postačí jednoduché utretie mierne navlhčenou handričkou. Najmä lakované povrchy sa veľmi ľahko ošetrujú a vďaka povrchovej ochrane sa len ťažko môžu znečistiť. Ak ste si vybrali kus nábytku z mangového dreva, ktorý má neupravený povrch, môžete ho napustiť napríklad ľanovým olejom.

 

FILTER
Cena

Yourhome.sk na Pricemania.sk – Porovnanie cien Yourhome.sk na biano.sk