ŠTRUKTUROVANÁ TKANINA

Prečo milujeme textúrované tkaniny

Či už pohovka, posteľ alebo stoličky: Naše početné kusy nábytku so štruktúrovanými látkovými poťahmi sú skutočnými univerzálmi a zaujmú širokou škálou dizajnov, štýlov a farieb. Štruktúrovaná tkanina patrí do skupiny plochých väzieb a svoj názov dostala podľa charakteristického povrchu, ktorý pozostáva zo silných, vertikálne prepletaných prameňov vlákien z najrôznejších materiálov. Predovšetkým štruktúrovaná tkanina z polyesterových vlákien je mimoriadne odolná, ľahko sa čistí a na slnku tak rýchlo nevybledne ako napríklad mikrovelúr.

 

Čistíte svoju látkovú pohovku? So štruktúrovaným látkovým poťahom je to naozaj jednoduché!

Pri týždennom upratovaní domu môžete svoj nábytok vyrobený zo štruktúrovanej látky jednoducho povysávať pomocou nástavca na čalúnenie vášho vysávača a zbaviť ho tak prachu a omrviniek. Ak máte domáce zvieratá, odporúčame použiť kefku na odstránenie chlpov z krytu.

Ak sa stane nejaká nehoda a na povrch sa niečo vyleje, platí to isté ako pri všetkých ostatných povrchoch: Byť rýchly sa oplatí! Čím skôr sa škvrna odstráni, tým menšie je riziko, že zafarbenie zostane.

  • Najprv absorbujte tekutinu pomocou savého domáceho uteráka.
  • Potom môžete škvrnu opatrne namydliť handričkou a jemnou mydlovou vodou a čistou vodou. Je veľmi dôležité nedrhnúť príliš silno – môže sa tým poškodiť vlákno a následne dôjde k viditeľným zmenám v štruktúre a špinu zapracujete len hlbšie do látky.
  • Potom absorbujte mydlovú vodu handričkou a čistou vodou, miesto opatrne utrite dosucha a potom nechajte úplne vyschnúť. Kvalitná štruktúrovaná tkanina vyrobená z polyesteru sa ľahko čistí a vďaka často rôznofarebným vláknam a s tým spojeným turbulentným farebným vzorom nie je menšie znečistenie či zafarbenie tak nápadné ako pri hladkých povrchoch.

 

Čistenie štruktúrovanej látky je hračka - aj po rokoch

Vaša pohovka so štruktúrovanou látkou je už roky vaším absolútne obľúbeným kúskom, no začínajú sa na nej vytvárať nevzhľadné žmolky (žmolkovanie)? Dá sa to jednoducho napraviť: Malé uzliny môžete odrezať orezávačom chĺpkov alebo ich odstrániť jemným hrebeňom. S poťahom zo štruktúrovanej látky sa takmer nemusíte obávať tvorby žmolkov, pretože tie sú väčšinou dosť hrubé a jemné. Poťah stačí častejšie uhladiť. Menšie záhyby pri tenších látkach však poskytujú „plyšový“ efekt a vytvárajú dojem ležérneho čalúnenia.

 

Malá rada pre všetkých, ktorí majú za spolubývajúcich mačky. Pazúriky sa môžu v štruktúrovanej látke s hrubými okami zachytiť ľahšie ako pri iných látkach. To rýchlo vytvára stehy alebo ťahanie nití. Môžete ich však ľahko zapracovať späť do povrchu pomocou háčika.

 

FILTER
Cena

Yourhome.sk na Pricemania.sk – Porovnanie cien Yourhome.sk na biano.sk