TEAKOVÉ DREVO

Obľúbené kúsky z teaku: drevený nábytok s jedinečným charakterom

Tu môžete očakávať nábytok, ktorý je ťažké poraziť z hľadiska odolnosti! Teakové drevo má prirodzene obzvlášť vysoký obsah oleja, vďaka čomu je drevo neprekonateľne odolné voči napadnutiu hmyzom a hubami. Výrazne zrnité vzácne drevo z juhovýchodnej Ázie je preto ideálne pre elegantný teakový nábytok, ktorý možno použiť aj v exteriéri. Dážď, slnečné lúče a meniace sa teploty majú malý vplyv na drevo, vďaka čomu je teakový nábytok ideálny na šírenie jeho prirodzeného šarmu na terase alebo v záhrade. Ďalším plusom je relatívne nízka hmotnosť tvrdého dreva a to, že sa takmer nedeformuje ani počas počasia.

 

Teakový nábytok – na prvý pohľad to najdôležitejšie

Pôvod: Vzácne drevo pochádza pôvodne z južnej a juhovýchodnej Ázie, ako aj z lesov Indie a Barmy a je jedným z tamojších najstarších a najcennejších drevín. Teak sa však pre svetový trh pestuje už viac ako sto rokov, predovšetkým v Pakistane, Vietname a Kambodži.

 

Farba: Teak má veľmi výraznú kresbu, ktorej farebné spektrum siaha od zlatej až po tmavohnedú. Pri pravidelnom ošetrovaní olejom alebo voskom si drevo dlho zachováva svoju pôvodnú farbu. Na neošetrenom teakovom nábytku sa časom vytvorí tenká sivo-strieborná patina. Tá sa však dá odstrániť brúsením alebo použitím špeciálneho čistiaceho prostriedku na teak.

 

Zvláštnosť:  Najväčšou výhodou teakového nábytku je bezpochyby jeho neprekonateľná životnosť. Sú len ťažko náchylné na napadnutie hubami a hmyzom, nedeformujú sa a dobre zvládajú drsné poveternostné podmienky. Drevo je svojou tvrdosťou a hustotou podobné dubu, je však výrazne ľahšie a vysoký obsah prírodného oleja v dreve zabraňuje rýchlemu prenikaniu nečistôt a škvŕn do dreva.

 

Správna starostlivosť o váš teakový nábytok

Keďže drevo je veľmi odolné, vyžaduje si malú starostlivosť, aby teakový nábytok nestratil na kráse. Pravidelné ošetrenie komerčne dostupným teakovým olejom postačuje na to, aby najmä teakový záhradný nábytok nestratil svoju pôvodnú farbu. Ak sa už vytvorila sivá patina, musíte ju pred olejovaním odstrániť čističom na teakové drevo. Nečistoty sa dajú zotrieť mierne navlhčenou handričkou, ak sa škvrna dostane hlbšie, môžete ju vydrhnúť jemným brúsnym papierom a miesto opäť naolejovať.

 

FILTER
Cena

Yourhome.sk na Pricemania.sk – Porovnanie cien Yourhome.sk na biano.sk