AKÁCIOVÉ DREVO

Dizajnové kúsky z akácie – nábytok s jedinečným charakterom

Kúpou nábytku z akáciového dreva robíte rozhodnutie do budúcnosti! Sotva iné drevo je také odolné ako akácia. Ako u mnohých drevín sa používa iba jadrové drevo, ktoré sa vyznačuje mimoriadnou elasticitou a tvrdosťou. Nábytok vyrobený z akáciového dreva je preto zvyčajne navrhnutý celkom jednoducho, pretože drevo je ťažšie opracovateľné. Zvláštnou výhodou akáciového nábytku je bezpochyby jeho vysoká odolnosť voči poveternostným vplyvom a odolnosť voči napadnutiu hubami a hmyzom. Vďaka tomu sú ideálne na vonkajšie použitie a vydržia dlhé roky aj bez povrchovej úpravy.

 

Akáciové drevo – to najdôležitejšie na prvý pohľad

Pôvod: Akácia pochádza z Afriky, Austrálie, Ameriky a vďaka zalesňovaniu teraz aj z Európy. Strom bol pestovaný najmä v juhovýchodnej Európe na komerčné využitie po celom svete. Rýchlorastúce stromy dobre zvládajú horúčavy a sucho a preto sa s nimi dá relatívne ľahko manipulovať.

 

Farba: Akáciové drevo má v nespracovanom stave žltozelenú farbu. Až keď je drevo opracované a vystavené slnečnému žiareniu, získava drevo svoju typickú, zlatohnedú farbu. Pre nábytok vyrobený z akácie sú charakteristické mnohé, zreteľne viditeľné letokruhy a rastové pruhy.

 

Zvláštnosť: Drevo je napriek svojej takmer neprekonateľnej tvrdosti mimoriadne flexibilné a preto je obzvlášť vhodné na výrobu nábytku. Je tiež imúnne voči napadnutiu hubami a hmyzom, takže akáciový nábytok vydrží bez problémov až 30 rokov aj vonku.

 

Takto funguje starostlivosť o akáciové drevo

Vďaka jeho tvrdosti a pevnosti nemusíte venovať starostlivosti o svoj akáciový nábytok príliš veľa pozornosti, aby ste sa mohli tešiť zo svojich obľúbených kúskov ešte dlhé roky. Na jemné čistenie povrchu postačí mierne navlhčená handrička. Drevo by sa nemalo polievať tečúcou vodou, pretože to môže spôsobiť zmenu farby. Akáciové drevo sa cíti najpohodlnejšie pri konštantnej teplote, ale drevo ľahko odpúšťa menšie výkyvy teploty.

 

FILTER
Cena

Yourhome.sk na Pricemania.sk – Porovnanie cien Yourhome.sk na biano.sk