UMELÁ KOŽA

Umelá koža vs pravá koža – aký je rozdiel?

Imitácia kože je už mnoho rokov považovaná za lacnú a nenáročnú alternatívu k drahšej pravej koži. Spoj pozostáva z textilnej tkaniny a krycej vrstvy z plastu. V minulosti sa tu používalo najmä PVC, no medzičasom sa začal používať polyuretán. Aj keď imitácia kože nemôže držať krok s pravou kožou, čo sa týka priedušnosti, syntetický materiál má oproti pravej koži a iným poťahom mnoho výhod. Hneď v popredí: imitácia kože je jednoduchšia na starostlivosť ako takmer akýkoľvek iný poťahový materiál.

 

Starostlivosť o imitáciu kože je skutočným vánkom

Na bežné čistenie od hrubých nečistôt stačí pohovku alebo kreslo povysávať vysávačom s príslušným nástavcom na čalúnenie. Ak sa predsa len stane, že na koženke pristane káva, pohár vody alebo lyžica jogurtu, neprepadajte panike!

 

  • Tieto škvrny sa rýchlo vyčistia, ak tekutinu rýchlo utriete savou papierovou utierkou alebo handričkou.
  • Potom ju môžete znova pretrieť vlhkou handričkou a trochou čistiaceho prostriedku (nepoužívajte tu prosím príliš agresívne rozpúšťadlá, môžu odstrániť zmäkčovadlá a hrozí, že koža praskne!) a potom postihnuté miesto dôkladne utrite do sucha.
  • Ako pri takmer všetkých poťahoch, aj pri čistení imitácie kože platí: Čistič je najlepšie otestovať na nenápadnej ploche, kým s ním škvrnu ošetríte na veľkej ploche. Aj keď je umelá koža veľmi odolná, pri použití nesprávneho čistiaceho prostriedku môže dôjsť k nepeknému zafarbeniu materiálu.

 

Vedeli ste?

Niet pochýb – imitácia kože je lacná a predovšetkým zvieratká milujúca alternatíva pravej kože. Medzitým sa napodobenina len ťažko rozozná od originálu, takže látky možno často klasifikovať až po rozrezaní. Napríklad pachový test sa kedysi považoval za takmer neomylný (umelej koži chýbala typická vôňa kože), aby sa od seba odlíšila pravá a falošná koža, ale dnes to už nemá zmysel. V určitom okamihu začali vynaliezaví výrobcovia imitácií kože zakomponovať do materiálu vône, aby voňal ako pravá koža.

 

FILTER
Cena

Yourhome.sk na Pricemania.sk – Porovnanie cien Yourhome.sk na biano.sk