MIKROVLÁKNO

Čo je mikrovlákno?

Materiál sa stal neoddeliteľnou súčasťou textilného priemyslu – čo však tento názov vlastne znamená? Mikrovlákna sú chemické vlákna a ako už názov napovedá, sú obzvlášť tenké. Vlákna takýchto tkanín sú ešte tenšie ako vlákna hodvábu, ktoré majú len asi pätinu priemeru ľudského vlasu. Vlákna tak majú jemnosť, ktorá nesmie presiahnuť 1 dtex. Pre názornosť: 10 000 metrov vlákna neváži viac ako 1g. Skutočne ľahká!

 

Mikrovlákno: Čistenie pohovky je jednoduché

Nábytok z mikrovlákna má jednu veľkú výhodu: ľahko sa čistí a je relatívne málo citlivé na nečistoty a po ošetrení škvrny aj pomerne rýchlo schne. Chemické vlákna sú vo všeobecnosti odolnejšie, pokiaľ ide o mokré znečistenie, ako iné materiály, takže čistenie nie je náročné. Ak sa vám zašpiní pohovka alebo jedálenská stolička z mikrovlákna, lokálne ošetrenie škvrny väčšinou nie je problém.

 

  • Bez ohľadu na to, aký čistiaci prostriedok používate, pravidlo číslo jedna vždy znie: buďte opatrní! Prílišné trenie a drhnutie môže viesť k zdrsneniu materiálu, čo sa neskôr nevábne prejaví na zvyšku poťahu.
  • Na čistenie sú najvhodnejšie pH neutrálne čistiace prostriedky ako jemné mydlo, čistič kobercov alebo šampón na čalúnenie.
  • Najlepšie je však vždy najskôr vyskúšať čistiaci prostriedok na nenápadnom mieste a nechať ho úplne vyschnúť, aby ste sa uistili, že váš poťah dobre reaguje na prostriedok a nedochádza k zafarbeniu.
  • Tvrdé čistiace prostriedky sú tabu, môžu poškodiť farbu poťahu z mikrovlákna. Malý tip: Na čistenie je najlepšie vždy použiť destilovanú vodu. Predídete tak škvrnám od vodného kameňa, ktoré sa môžu objaviť na poťahu.

 

Pokiaľ ide o čistenie pohovky z mikrovlákna

Dve veci už v tomto živote nebudú kamaráti: poťahy z mikrovlákna a starý dobrý parný čistič. V žiadnom prípade ho nepoužívajte na čistenie nábytku. Teplo prístroja môže poťah z chemických vlákien poškodiť natoľko, že vám potom na nábytku zostane viac škvŕn ako predtým, ktoré sa vám nepodarí odstrániť ani správnym používaním.

 

 

 

FILTER
Cena

Yourhome.sk na Pricemania.sk – Porovnanie cien Yourhome.sk na biano.sk