PRAVÁ KOŽA

Čistenie kože: pohovky, kreslá atď. s kvalitnými poťahmi

Pravá koža je zvieracia koža, ktorá bola vyrobená odolným chemickým alebo rastlinným opaľovaním a je ideálna na poťahy na nábytok. Koža je odolná, priedušná (čo je veľká výhoda oproti syntetickej koži) a pri správnej starostlivosti veľmi odolná. Najkvalitnejšia koža, takzvaná lícová alebo plná koža, pochádza z vrchnej vrstvy kože a je obzvlášť pevná a rovnomerne hrubá. Samozrejme, že najobľúbenejšie sú najmä hladké a bezchybné kožené povrchy, ale vždy ide o prírodný produkt, ktorý môže mať jedinečné vlastnosti. Jazvy, uhryznutie kliešťom alebo dokonca spálenie od slnka môžu na koži zvieraťa zanechať stopy, ktoré sa v konečnom dôsledku nachádzajú na povrchu kože.

 

Čistenie kože – takto to funguje veľmi jednoducho

Hneď malá poznámka: Pri čistení koženej sedačky by ste mali utierky z mikrovlákna nechať v zásuvke, pretože odmasťujú kožu a môžu zanechať nepekné škrabance. Na odstránenie škvŕn a podobne je najlepšie použiť kožené handry alebo bavlnené handričky. Okrem toho by ste mali vždy používať destilovanú vodu, aby ste zabránili usadzovaniu vodného kameňa v koži.

Pre optimálne čistenie by sa pohovka alebo kreslo mali pravidelne vysávať pomocou nástavca na čalúnenie, aby sa v materiáli nemohli usadzovať hrubé nečistoty a pri čistení vlhkých škvŕn sa do kože nevtieral prach atď.

  • Ak sa vám potom niečo vyleje na pohovku, najprv použite handričku, aby ste to najhoršie utreli.
  • Hlbšie čistenie sa potom vykoná neutrálnym mydlom, ktoré sa nanesie na kožu a následne sa z kože odstráni vlhkou handričkou.
  • Uistite sa, že nepoužívate príliš veľa vody a nerobte žiadne krúživé pohyby, pretože to môže zdrsniť kožu. Príliš veľa vody môže poškodiť kožené čalúnenie, takže po vyčistení škvrny ju jemne osušte.
  • Keď koža navlhne, roztiahne sa. Najmä pri ošetrovaní väčších škvŕn by ste mali postihnuté miesto opäť použiť až po úplnom vyschnutí kože, aby sa na materiáli netvorili priehlbiny.

A tu je ďalší malý tajný trik: Pomocou gumy na nečistoty alebo bežnej gumy svetlej farby ľahko odstránite tmavé škvrny z džínsov alebo iných tmavých kúskov nábytku, ktoré sa zotreli.

 

Vedeli ste?

Kožený nábytok nemá rád príliš teplo, preto by ste mali pohovku vždy umiestniť v dostatočnej vzdialenosti od ohrievača, aby mohol cirkulovať dostatok vzduchu. Aby váš kožený nábytok zostal dlho krásny a predovšetkým bez škvŕn, odporúčame ho pravidelne ošetrovať vhodným tukom na kožu. Vďaka tomu je povrch pekne vláčny a tekutiny neprenikajú do kože tak hlboko a rýchlo.

 

FILTER
Cena

Yourhome.sk na Pricemania.sk – Porovnanie cien Yourhome.sk na biano.sk