SHEESHAMOVÉ DREVO

Nábytok vyrobený zo sheeshamového dreva: vznikajú tu jedinečné kúsky!

Prvá vec, ktorú si všimnete na nábytku vyrobenom z dreva Sheesham, je výrazná vlnitá kresba dreva. To robí každý z našich kusov nábytku jedinečným a dáva drevu jeho vlastné čaro, ktoré je zdrojom nadšenia na celom svete. Diery na uzly, priľnavosť a špeciálne farby robia každý jednotlivý drevený panel individuálnym – a tým aj celý náš Sheesham nábytok. Drevo Sheesham okrem krásneho vzhľadu zaujme aj svojimi vlastnosťami ako nábytkové drevo. Tropické drevo je až 1,6-krát tvrdšie ako dubové drevo, a preto je obzvlášť odolné a trvácne. Sheeshamový nábytok je investíciou do budúcnosti, je zaručený dlhoročný pôžitok!

 

Sheeshamové drevo – na prvý pohľad to najdôležitejšie

Pôvod: Sheeshamské drevo pochádza z Indie, kde listnaté stromy vysoké až 25 metrov rastú pozdĺž riek a alejí. Dnes je skromný strom jedným z najdôležitejších lesných stromov v Indii - to zabraňuje odlesňovaniu prirodzených porastov.

 

Farba: Vzrušujúca kresba dreva je veľmi výrazná a zároveň charakteristickým znakom Sheeshamu. Mnohé možné odtiene hnedej sú dokonale zdôraznené silným, vlnitým zrnom a siahajú od tmavo červenohnedej až po svetlo medový tón.

 

Zvláštnosť:  Sheesham je považovaný za takzvané vzácne drevo kvôli jeho extravagantnému a jedinečnému povrchu. Keďže sa však stromy veľmi ťažko pestujú, nábytok vyrobený z dreva Sheesham je napriek svojej exkluzivite cenovo dostupný.

 

 

Správna starostlivosť o drevo Sheesham

Sheeshamový nábytok je pomerne nenáročný na starostlivosť a je šetrný. Na odstránenie hrubých nečistôt stačí utieranie suchou alebo mierne navlhčenou handričkou. Vlhké škvrny (voda, džús, olej atď.) by sa mali vždy okamžite odstrániť, aby nedošlo k zmene farby. Samozrejme, záleží aj na tom, ako bol povrch vášho sheeshamského nábytku spracovaný. Lakované drevo je oveľa menej citlivé na zmenu farby ako prírodný sheesham. Olejované a voskované povrchy podobne odpudzujú nečistoty a zvýrazňujú efekt zrna, rovnako ako lakovanie.

 

FILTER
Cena

Yourhome.sk na Pricemania.sk – Porovnanie cien Yourhome.sk na biano.sk