OLEJOVANÝ NÁBYTOK

Náš dizajnový nábytok vyrobený z dreva - naolejovaný a pripravený zušľachťovať váš domov!

Náš nábytok z masívneho dreva je vždy skutočným pútačom a ozdobou každého interiéru. Vďaka individuálnej kresbe a množstvu rôznych farieb je každý kúsok jedinečný, či už ide o jedálenský stôl, príborník alebo stojacu lampu. Veľká časť nášho dreveného nábytku je naolejovaná, aby utesnila povrch a chránila drevo pred vonkajšími vplyvmi.

 

Čistenie a starostlivosť o olejované drevo – takto to funguje!

Pre každodennú starostlivosť a čistenie vášho naolejovaného nábytku úplne postačí, ak ho budete pravidelne utierať suchou handrou a hrubšie nečistoty pozbierať a odstrániť handričkou.

 

  • V prípade mokrej nečistoty (napríklad prevrátený pohár vody, rozliaty jogurt alebo šálka kávy) by ste mali vždy reagovať čo najrýchlejšie, aby ste zabránili prenikaniu vodných škvŕn hlbšie do dreva.
  • Všetku vlhkosť nasajte bavlnenou handričkou alebo kuchynskou utierkou a potom dôkladne utrite mierne navlhčenou handričkou.
  • Môžete použiť jemné čistiace mydlo na odstránenie odolnejších nečistôt.
  • Nakoniec by ste mali postihnuté miesto utrieť čistou navlhčenou handričkou a potom ju utrieť dosucha.

    Náš tip: Aby si drevo zachovalo hodvábny lesk po mnoho rokov, je vhodné ho preolejovať približne každých šesť mesiacov. Za týmto účelom najskôr dôkladne očistite povrch od prachu, omrviniek atď. Potom naneste olej v smere vlákna bavlnenou handričkou. Teraz počkajte asi 15-20 minút a potom odstráňte prebytočný olej z dreva. Tento proces zopakujete aj na druhý deň, aby ste povrch spoľahlivo utesnili. Je dôležité, aby bolo možné preolejovať iba neošetrený alebo neolejovaný drevený nábytok. Lakované, voskované alebo lazúrované drevo je potrebné pred nanesením oleja najskôr obrúsiť.

 

Výhody pri olejovaní dreva

Najväčšou výhodou naolejovaného dreva je bezpochyby fakt, že štruktúra a kresba dreva sú optimálne zachované a nie sú zakryté ani zdeformované. Olejovaním môže dôjsť len k miernemu stmavnutiu farieb – to len zvýrazní efekt zrna a zjemní povrch. Pre laika je ťažké vizuálne rozlíšiť olejovaný a voskovaný olej, ale na rozdiel od vosku olej preniká ešte hlbšie do pórov a účinnejšie ich utesňuje. Vlhkosť, špina a prach nedokážu tak rýchlo preniknúť do dreva a zanechať škvrny. Ďalší plusový bod: Olejované drevo (na rozdiel od lakovaného masívneho nábytku) je stále priedušné, čo dlhodobo zaisťuje príjemnú klímu v miestnosti.

 

 

FILTER
Cena

Yourhome.sk na Pricemania.sk – Porovnanie cien Yourhome.sk na biano.sk